Az ötlet alapja az a köztudatban mélyen beágyazott érzés, melyet az ismert magyar múltban eredendő törésnek tartunk. Ez a Koppány-István konfliktus, melynek végső csatája fizikai síkon Veszprém körzetében zajlott. Nem ismerjük és pontosan soha nem is fogjuk ismerni a pontos tényeket. Nem is sorolom fel, hányféle megközelítés létezik, politikai, vallási, eszmetörténeti síkon. A szimbolikus emlékmű elvonatkoztat a konkrétumoktól, se alá, se fölé nem akarja értékelni az eseményt, a konkrét megjelenítésnek az az oka, hogy személyesebbé, megfoghatóbbá tegye és mélységében ábrázolja a magyar lelkiség kettősségének megbékélését.
Terveink az ügy megismertetésére Európa 2023-as Kulturális Fővárosában:
A marketing stratégia kidolgozására és „üzemeltetésére” felállítunk egy szakmai stábot. Ötletekből nincs hiány, csak meg kell találni a leginkább hatékony formákat.
Helyi legendák és valóságok a 997-es csata felvonulási területén. Veszprém környékének települései mind magukénak érzik e nevezetes eseményt.
Állapotjelentés 2021. őszén
Két éve indult el a veszprémi István-Koppány szobor ötletének megvalósítása.
Állapotjelentés 2022. szeptember végén
Amitől tartottunk, bekövetkezett:
Kisebb léptékű alkotást kell megcéloznunk.
Állapotjelentés 2022. november 20-án
Szobor helyett emlékmű:
Állapotjelentés 2023. május 16-án
Elkészült István és Koppány jelképes közös trónja, mely a bennünk élő kettősséget akarja megbékéltetni az ő közös emlékük fentartása és egymás tiszteletben tartása jegyében.